Merkezimiz tarafından Kırıkkale’de verilen CBS Eğitimi Tamamlandı - 20.05.2013

Merkezimizin Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Erhan ŞENER tarafından Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik personeline Coğrafi Bilgi Sistemleri ve ArcGIS Eğitimi verilmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi Projesi” kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri ve ArcGIS eğitimi verdi.

Beş gün süren ve Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Erhan Şener tarafından verilen eğitim kapsamında Kırıkkale’de görev yapan 22 teknik personele Coğrafi Bilgi Sistemleri ve ArcGIS yazılımının tarımsal uygulamalarda kullanımı hakkında bilgiler verildi; bazı konumsal analizler gerçekleştirildi.

Eğitim sonunda Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları verildi. Törende konuşan Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, Recep Kırbaş, bu eğitimle, birçok il Müdürlüğünde olmayan CBS altyapısının oluşturulması için gerekli olan yetişmiş personel ihtiyacının sağlandığını ifade etti ve SDÜ Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 24/05/2013
Okunma Sayısı: 3728